Biorezonans


   Biorezonans – czym jest i jak działa?

   Biorezonans to specjalistyczne urządzenie, służące do diagnozowania i terapii różnego rodzaju zaburzeń występujących w organizmie. Za jego pomocą można wykryć obciążenia organizmu spowodowane m.in. pasożytami, boreliozą, alergenami, bakteriami, a nawet uzależnieniem. Jego działanie polega na wywieraniu wpływu na ciało człowieka za pomocą wibracji elektromagnetycznych.   Jak dokładnie działa biorezonans?

   Metodę terapii za pomocą biorezonansu opracowali w 1977 roku dwaj niemieccy naukowcy: lekarz Franz Morella oraz inżynier Erich Rusha. Jego działanie polega na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych do diagnostyki i leczenia chorób. Teoria ta zakłada, że każdy patogen ma swoją specyficzną częstotliwość drgań, które wywołuje w organizmie. Dzięki temu można wykryć jego obecność. Podczas terapii drobnoustroje, pasożyty, alergeny i inne obecne w naszym organizmie patogeny, powodujące problemy zdrowotne, wprowadzane są w drgania. Powoduje to ich rozpad i tym samym neutralizacje. Dodatkową korzyścią terapii biorezonansoowej jest wyrównanie fal mózgowych, przywrócenie ciału równowagi oraz pozytywny, wzmacniający wpływ na pracę narządów wewnętrznych.   Jak wygląda terapia i badanie?

   Podczas badania pacjent siedzi, trzymając w rękach metalowe końcówki podłączone do biorezonansu. Za ich pośrednictwem przez organizm przechodzi prąd o niskim natężeniu i różnych częstotliwościach. Osoba poddawana badaniu może wówczas odczuwać nieprzyjemne mrowienie w rękach lub rozdrażnienie. Diagnoza polega na porównywaniu częstotliwości różnych patogenów z częstotliwością pochodzącą z organizmu. Kiedy wystąpi zgodność, oznacza to, że dana substancja jest obecna w naszym organizmie. Nowoczesne aparaty mają nawet kilka tysięcy programów testowych, pozwalając na bardzo szeroką diagnostykę. Za pomocą biorezonansu możemy także rozpoznać stan narządów wewnętrznych, poziom hormonów, alergie pokarmowe, niedobory mikroelementów, obecność bakterii, wirusów i pasożytów oraz miejsca, gdzie się zadomowiły w naszym organizmie.


   Po zakończeniu diagnozy można rozpocząć terapię. Polega ona na przepuszczaniu przez cało pacjenta prądu wytwarzanego przez biorezonans. Jego częstotliwość zależna jest od rodzaju patogenu, który chcemy zneutralizować. Częstotliwości te opracowywane są przez specjalne towarzystwa, które się tym zajmują. Ich lista jest stale rozszerzana, dzięki czemu biorezonans może nam pomóc w coraz większej liczbie schorzeń.  
Rodzaje terapii bioreznonasem:   TERAPIA REGENERUJĄCA

   Organizm człowieka ma określone spektrum drgań elektromagnetycznych. Swoją charakterystyczną częstotliwość ma każdy narząd, tkanka czy układ. W zdrowym ciele drgania te są harmonijne. Kiedy jednak zostaną zaburzone przez jakiś patogen, pojawia się złe samopoczucie. Biorezonans pozwala wpłynąć na pole elektromagnetyczne naszego organizmu i wygasić niekorzystne drgania. Dzieje się tak za sprawą fal w tzw. odbiciu lustrzanym, które wygaszają patologiczne drgania, przywracając tym samym organizmowi równowagę. Dodatkową korzyścią terapii biorezonansem jest to, że prawidłowe drgania są wzmacniane, dzięki czemu organizm przystępuje do samoregeneracji, w rezultacie czego powracają jego siły witalne
.


  TERAPIA NEUTRALIZUJĄCA

   Do tego rodzaju terapii zaliczamy przede wszystkim: odczulanie, usuwanie toksyn, niszczenie borelii, candidy czy innych patogenów. Po przeprowadzeniu testów, na podstawie których określone zostają konkretne patogeny, które negatywnie wpływają na nasz organizm, można rozpocząć terapię.  Polega ona na zastosowaniu drgań elektromagnetycznych o częstotliwości przypisanej dla danej substancji, tyle że w odwróconej wersji. Pobudza to organizm do samooczyszczania się i łagodzenia swoich reakcji w przypadku alergii. W ten sposób można usunąć z ciała pacjenta np. boleriozę, czy metale ciężkie.


   W jakich przypadkach może nam pomóc biorezonans?
Biorezonans zyskał popularność przede wszystkim dzięki skuteczności w leczeniu alergii. Zresztą ta dziedzina w dalszym ciągu stanowi jego domenę. Choć coraz częściej stosowany jest także w diagnostyce pasożytów, których wykrycie na podstawie badań laboratoryjnych jest bardzo trudne. Biorezonans  wykorzystywany jest także często do diagnozowania i leczenia boleriozy oraz terapii antynikotynowej wspomagającej proces rzucania palenia.  USUWANIE PASOŻYTÓW

   Podstawowym założeniem terapii za pomocą biorezonansu jest założenie, że większość osób w naszym społeczeństwie jest zainfekowana różnego rodzaju pasożytami, które w badaniach laboratoryjnych są trudne do wykrycia, dlatego udaje się to rzadko. Tymczasem podczas badania biorezonansem wykrywane są niemal u każdej osoby. Usunięcie pasożytów, które osłabiają nasz organizm, uszkadzając jelita i w ten sposób torując drogę innym patogenom, jest podstawą każdej terapii.  ODCZULANIE

   To chyba najczęściej przeprowadzana terapia biorezonansem. Pozwala na wykrycie alergii pokarmowych, nawet takich, których nie ujawniają tradycyjne testy. Po określeniu alergenów, za pomocą fal elektromagnetycznych przeprowadzana jest terapia odczulająca. Podobnie jak w przypadku pasożytów polega ona na oddziaływaniu na organizm falami elektromagnetycznymi o odwróconej częstotliwości, które wygaszają reakcje organizmu na dany alergen. W wielu przypadkach efekty terapii widoczne są już po pierwszej wizycie. Często jednak naturalizacji wymaga kilka alergenów, więc terapia jest rozłożona w czasie.  TERAPIA UZALEŻNIEŃ

   Terapia biorezonansaem jest pomocna także w leczeniu uzależnień. Przyspieszenie oczyszczania organizmu z toksyn wspomaga zwalczanie nałogu nikotynowego, czy alkoholowego.
   Działanie profilaktyczne i wskazania terapii biorezonansem:

- różnego rodzaju urazy i przeciążenia układu kostno-stawowego,
- bóle różnego pochodzenia,
- różnego rodzaju schorzenia reumatyczne,
- urazy i schorzenia tkanek miękkich,
- stany pooperacyjne,
- stany po udarach mózgu,
- schorzenia neurologiczne,
- alergie różnego pochodzenia,
- uzależnienia od alkoholu, nikotyny, cukru, leków,
- obecność pasożytów,
- angiopatia cukrzycowa i miażdżycowa,
- poprawa metabolizmu organizmu,
- stymulacja produkcji naturalnego kolagenu,
- poprawa wyglądu skóry,
- poprawa krążenia krwi i limfy i zapobieganie obrzękom,
- profilaktyka chorób układu krążenia,
- wspomagane układu hormonalnego, łagodzenie objawów menopauzy, andropauzy,
- profilaktyka osteoporozy,
- stymulacja systemu immunologicznego i zwiększenie odporności organizmu na infekcje,
- łagodzenie przebiegu schorzeń zakaźnych i zapobieganie ich powikłaniom,
- dolegliwości spowodowane stresem takie jak nerwice, zaburzenia snu, czy depresja.Przeciwwskazania:

- ciąża,
- czynna choroba nowotworowa,
- elektroniczne implanty np. rozrusznik serca,
- czynna gruźlica,
- ostre infekcje z wysoką gorączką,
- krwawienia z przewodu pokarmowego,
- stan po przeszczepie narządów.   Terapia biorezonansem budzi wiele kontrowersji. Szczególnie w środowisku lekarskim nie brakuje głosów, że jej działanie jest równie skuteczne, jak w przypadku placebo. Z drugiej strony w wielu przychodniach medycyny naturalnej terapię prowadzą właśnie lekarze. Gabinety biorezonansu działają w całej Polsce, mimo to wiele osób wciąż nie zna tej metody. Widać jednak stały wzrost zainteresowania nią pacjentów, którzy najczęściej decydują się na jej rozpoczęcie po poznaniu opinii rodziny lub znajomych, którzy odzyskali zdrowie po przeprowadzeniu terapii.